Rollet Online

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Rollet Online 90 Cap Level Update - Only CH - Özgün Etkinlik-Görevler 20 Ağustos  (Okunma sayısı 1178 defa)

Rollet
  • Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle

Şahsım Silkroad'ın orjinal versiyonunu 90 Cap başlangıcına kadar dolu dolu oynayıp, serverın en güçlü karakterlerinden birine sahip olmama rağmen, Europen ırkının oyunun içerisine getirdiği dengesizliği, haksızlığı gördükten sonra Silkroad Online oyunculuk maceramı sonlandıran bir Silkroad oyuncusuyum.

Fakat Silkroad hayatımızın içine o derece işlemiş ki, haksızlığa uğradığımız gerçeğini kabullenemeyip oynamayı içimize yediremediğimiz için, dönem dönem Orjinal silkroad sunucularında tamamen hasret giderme üzerine karakter kasıp bıraktığım zamanlar oluyordu.

Daha sonrasında o dönem EcSro, SwSro, Zszc ve SjSro sürümlerine rastladım. Zszc sro yöneticilerinin Türk düşmanı olduklarını bilmeyerek bu Private server sürümüne başladım. Zamanla hızlı güçlendikten sonra o dönem ismini yanlış hatırlamıyorsam SaintSinner guildinin kıskacına takıldım. Bu guild oyunda en değerli itemlere sahip olan insanlardan oluşan birlikti. Yönetim ile bağlantılı olduklarını tahmin ediyordum ancak gözümle görmediğim için suçlama yapar gibi bunu oyun içerisinde hiç dile getirmedim.  Sürekli bana oyun içerisinde sataştıkları için, bende kendilerine sataştım rekabet ettim. Bir gece karakterimle dolaşırken Jangan'ın ücra köşelerinden birine yöneticiler tarafından çekildim.

O dönemde karakterimde, SaintSinner ekibinin sözü geçen bir üyesinden satın aldığım oyunun sayılı güçlü silahlarından birine sahiptim. Beni yanına çeken yönetici silahımı kendisine vermemi aksi takdirde karakterimi banlayacağını söyledi.

Bunun yeni bir dolandırma taktiği olduğunu düşünüp, bugla çekiyorlar deyip, aldırış etmeden sürekli yürümeye devam ettim. Yürüdükçe sürekli aynı konuma karakterim çekildi. Silahımı vermeyeceğimi söyledikten dakikalar sonra karakterim banlandı.

Bu yaşananların yarısını videoya alabilmiştim, video eski disklerimden birindeydi aradım fakat bulamadım. OyuncuDostu firmasından o dönem silk yüklediğimiz için site görevlilerine durumu anlatıp, videoyu göndermiştim ancak gelen cevap oyun bizim değil biz buna müdahale edemeyiz tarzında bir cevap oldu.

Karakterime masraf yapmıştım, birdaha aynı masrafı yapmanın doğru olmadığını düşünüp  Zszc Private Silkroad dönemimi yaşadığım bu haksızlıkla sonlandırdım.[/SIZE]

Oynayabileceğim başka bir Silkroad Server araştırırken o dönemde Silkroad'ın dosyalarının paylaşıldığını gördüm. Silkroad bizde tutku olduğu için indirip, kurulumunu yapıp vakit ayırabildikçe yıllarca mantığını çözmeye çalıştım.

Kendime yetecek kadar ilerlediğimde hazırladığım Rollet Online 120 Cap veritabanı ile 2012 yılında bir Private Server açtım. Bu serverı açma düşüncem kendimin pvp atabileceği, haksızlığa uğrama ihtimalimin olmayacağı bir oyunda GM karakterim ile oynama güdüsüydü.

1.5 yıllık süreyi doldurduğumuzda Sosyal yaşantımdaki işlerimin aşırı derecede yoğunlaşması, zarar görmeye başlaması nedeniyle oyuna geniş kapsamlı bir güncelleme getirerek oyundaki herşeyi bedava yapmıştım. Düşüncem herşey bedava olsun insanlar oynasınlar, bende bu esnada işlerime yoğunlaşayım, 1 yıl sonra toplamda 2.5 yıl olduğunda Jübilemizi yapıp bu piyasadan çekilme kararı almıştım.

Toplamda 2.5 yıllık süreç dolduğunda söz verdiğim gibi Rollet Online veritabanının ve o günkü kullandığımız bütün modüllerin yedeklerini alıp, Rollet Online 120 Cap projesini sonlandırmıştım.

O dönem Comunity de Silkroad oynayanlar bilir. Bir private server kapandığında, Facebook sayfasını kapatır, kaçar ve aynı isimle birdaha dönmezdi. Ben o dönem kaçmamış olmamın, etik bir şekilde Jübile yapıp ayrılmış olmamın rahatlığıyla İletişim platformlarımızı hiç kapatmadım. İletişim platformlarımıza arada bir mesajlar gelmeye başladı. Server neden kapalı, neden check ve devamında küfür mesajları yerini aldı.

Sayfaya mesaj atan insanlardan aldığım bilgiler doğrultusunda, Projeyi sonlandırmamın ardından Rollet Online 120-80-90-100 Cap serverların açıldığını ve bu serverların client tasarımlarına kadar bizim clientimizden alındığını gördüm. İletişim platformlarımızda bu oyunlar ile hiçbir ilgimin olmadığını sık sık duyurdum.

Belki Rollet Online adını gördüğünüzde beni o insanlardan biri sanıp bize önyargılı bakıyor olabilirsiniz. Comunity'yi dolandıran Rollet Online biz değiliz. Rollet Online domainini başkalarına aldırmamaya özen gösterdim. Kullanmasam bile daima uzatmaya devam ettim. Belki 1 yıl gözden kaçırmış olabilirim, çok eski dönemler olduğu için yalancıda çıkmak istemiyorum. Ama projenin kapalı olduğu sürenin %90'ında Domain herzaman benim elimde ve kapalıydı.

4 - 4.5 yıl kendi işlerime yoğunlaşıp, işim ve hayatım düzene oturduktan sonra tekrardan bir oyun projesi başlatma fikri zihnimi rahatsız etmeye başladı. Türlü türlü guardlar, DDOS'tan etkilenmeyen veri merkezi çözümleri beni cezbetti. Serverı oluştururum, oyuncularla pvp mi atarım, onları izlerim düşüncesiyle (Oynamaktan ziyade izleme hastalığım vardır çok severim) Rollet Online 80 Cap versiyonunu boş vakitlerimde hazırlamaya başladım.

Bu versiyonda hayalim her capı en az 1 yıl oynatıp, ardından oyunu sıfırlamadan ve yeni proje açmadan Upgrade ile devam ederek gitmekti. Oyunu açmadan bu hayalimi kamuoyuna açıkladığımda, sen 1 ay serverı ayakta tutda sonra getirirsin, dalgamı geçiyorsun, bunlar dolandırıcı tarzında bir linç girişimine maruz kaldığımı hatırlıyorum.

Bizim Rollet Online 120 Cap versiyonunu sonlandırdığımız dönemde Comunity bu kadar çok kandırılmıyordu. Arka planda etik olmayan anlaşmalar dönmüyordu. O dönem tam anlam verememiştim bu linç girişimine, neden inanmadılar, neden dalga geçmeye başladılar diye ama zaman geçtikçe Silkroad Online Private Server sektörünün geldiği hali anladığımda insanların beni linçlemesini saygıyla karşıladım.

Hazırlıklarım bittiğinde 17 Ocak 2020 tarihinde Rollet Online 80 Cap versiyonu kullanıcıların erişimine açıldı.

Rollet Online Sunucusu 1.5 yıldır aktif olan bir sunucu olduğu için, Cap güncellemesinde yeni katılacak olan oyuncuların, 1.5 yıl boyunca oynamış olan oyuncularımız ile rekabet edebilmesi için, geniş çaplı düzenlemeler yapılması gerekiyordu. Bu düzenlemelerden bazıları belki hoşunuza gitmeyebilir saygı duyarım, ama 90 Cap upgrade versiyonun temiz bir açılış olmasını, Rollet'e katılmak isteyen oyuncuların sizinle rekabet edebilmelerini sağlamalıyız. Bu sizler içinde, yeni oyuncularımız içinde olumlu adımdır. Sunucuların ayda bir kapandığına bakarak, 1.5 yıl oynanmış olan bir sunucuda yapılan düzenlemeleri hazırlarken her 2 tarafıda düşündüğümüzü, göz ardı etmediğimizi empati yaparak değerlendirmenizi istiyoruz.

İlgili bölümde fazla yazı yazıyoruz. Anlaşılır olmak istiyoruz. Yeni oyuncularımız için problem teşkil edecek veya etmeyecek durumları tane tane açıklamaya özen göstereceğiz.

Bu konu üzerinde uzun zamandır düşünüyoruz. Kazanılmış bir hakkın sizlerden alınması, silinmesi etik bir davranış değil bunun bilincindeyiz. Ancak 1.5 yıl aktif olarak oynanmış bir Private sunucusunu ya kapatmalıyız, ya sıfırlamalıyız, ya da yeni oyuncularımızın oyuna tutunmasını engelleyecek bazı kazanımlarınızı oyundan kaldırmalıyız.

Oyundan silinecek kazanımlarınız hususunda kendimizi sizin yerinizde sayarak, silinecek olan hangi materyal olursa olsun ne kadar emek harcayarak kazanıldığı hususuna yoğunlaşarak başladık.

Sunucu açılışımızdan bu yana söz verdiğimiz gibi item,elixir,tablet,stone, kazanımlarınıza dokunmayacağız. Bu kazanımlarınızın yeni versiyonda oyunumuza katılacak olan yeni oyuncularımız için problem oluşturmayacağını düşünüyoruz. Çünkü bunlar için önlemler aldık ve hepsini açıklayacağız. Sunucumuzda yer alan oyuncuların hakları önemlidir. Bize güvenerek bu oyunda yer aldınız. Vaktinizi harcadınız.

Ancak oyuna yeni katılacak olan oyuncuların adapte olabilmeleri için 80 Cap versiyonundaki zorlukları bir nebze geride bırakmalıyız. Uzun süredir 80 cap versiyonunu oynadık artık bunu geride bırakıyoruz ve bu versiyon için değerli olan birçok materyal değerini kaybediyor. 3 Ay oynasak 90 cap güncelliyoruz desek haklısınız bu yeterli bir süre değildir. Ama 1.5 yılı oyundan keyif almanız ve kazanımlarınızın tadını çıkarabilmeniz için günümüz Private Silkroad sektöründe yeterli bir süre olarak görüyoruz. Projemizi başlattığımız gün en az 1 Yıl 80 Cap olarak hizmet vereceğimizin garantisini vermiştik. Biz bu süreyi 5 ay daha fazla tutarak 80 cap oyun dinamiklerini elimizden geldiği kadarıya yaşatmaya çalıştık.

Sunucumuzu hiçbir zaman kaderine terketmedik. Oyuncu oynamıyor diye oyuncuyu suçlamadık. Oyuncu sayısı azaldığı zaman umudumuzu kaybetmedik , her zaman oyun deneyiminizi ve oyunun aktifliğini zirvede tutmak için projemizi geliştirdik.

Sunucunun açık olduğu tarihten bu yana 12 Adet büyük güncelleme getirdik. Bu güncellemelerin yarısı, sadece Rollet Online sunucusunda karşılaştığınız özgün içeriklerdi.

Kendimiz planlayıp, tasarlayıp, Test sunucularımızda hazırlayıp bug testlerini yaptıktan sonra projemize dahil ettik. Rollet Online sunucularında emek harcamış oyuncular yukarıda yazdıklarımızın tamamının doğru olduğunu oynadıkları süre boyunca deneyimlediler ve Bizimle Silkroad oynamaya devam edecek bütün oyuncularımız 90 Cap versiyonunda da bunu deneyimleyeceklerdir.

1.5 Yıl Boyunca Droplardan Elde Edilen Materyaller

Elixirler : 80 Cap oyun dönemi boyunca droplardan elde edilen elixirler 9 Degre itemler üzerinde kullanılamazlar. Biriktirmiş olduğunuz bütün elixirleri yalnızca 8 Degre itemler üzerinde kullanabilirsiniz. Yani daha açık olmak gerekirse stoklamış olduğunuz elixirleri artık 1-8 Degre itemler arasında kullanabilirsiniz.

Oyunda 1-8 Degre itemler için elixir drop olmaya devam edecektir. Aynı zamanda 9 Degre itemler içinde bütün moblardan 9 Degre elixirler drop olmaya başlayacaktır.

Önerimiz sunucumuzda yer alacak oyunculara elinizde birikmiş olan 8 Degre elixir stoğunuz var ise ucuz fiyatlara vermenizdir. Çünkü oyunun bir döneminden sonra bu elixirler değerini gittikçe kaybedecektir. Bu düzenleme ile elixir problemini tamamen giderilmiş sayıyoruz.

Stone Tablet : Biriktirilen stone ve tabletler 8 Degre itemlerde kullanıldığı için yeni versiyonda oyunumuza yeni katılacak olan oyuncular için bir sorun teşkil etmeyecektir. 8 Degre stone drop rateleri %75 oranında artırıldı.

8 Degre Sox İtemler : Bizim Silkroad görüşümüzde oyun başladığı andan itibaren herhangi bir bug meydana gelmemiş ise, Sox item rateleri kesinlikle değişmemelidir. Her oyuncu itemler için eşit şartlarda mücadele vermelidir.

Rollet Online sunucusunda 8 Degre Sox itemlerin rateleri yeni gelen 90 Cap versiyonu ile birlikte %75 oranında artırılmıştır. Projemizde sox itemler herzaman değerlidir. 8 Degre itemleri yeni oyuncularımıza kazandırabilmek, sizin karşınızda mücadele edebilecek güce ulaştırabilmek için, vadesi dolacak olan 8 degre materyal ve itemlerin drop oranlarını %75 gibi yüksek bir oranda artırdık.

Sahip Olduğunuz Silkler : Silklerinizi sunucumuza bağış yaparak ve etkinliklerden kazandığınız materyallerdir. Bunlara dokunmak söz konusu değildir. Sizin temin ettiğiniz yollardan her oyuncu temin edebilir.

Sahip Olduğunuz Level ve Skill Pointleriniz

17 Ocak 2020 tarihinde sunucumuz açıldığında Level'in ve Skill Pointlerin oyunda önemli bir yeri vardı. Daha sonrasında aylar geçtikçe yeni oyuncuların oyuna adapte olabilmeleri için Exp ratelerini sık sık artırma yoluna gitmiştik. Levellerinizin ve Skill Pointlerinizin 90 cap versiyonu için problem oluşturacağını düşünüyoruz

Buna düzenleme getirmezsek, siz versiyona geçiş tamamlandıktan sonra direkt olarak Roc bölgesinde 9 Degre için kazanımlar elde etmeye başlarken, aramıza yeni katılacak olan oyuncular, level ve skill point problemleri ile boğuşup geride kalacaklardır.

Bunun olmasını istemiyoruz. Silkroad'da drop sistem oyunlarda level kasmanın çok kolay olduğu yapıyı biz desteklemiyoruz. Karakterleriniz slotta kaldıkları müddetçe gelişiminizi sağlayacak materyaller biriktirirler. Sizin 2 günde 90 level olmanızın size fayda sağlar yanı yoktur.

Karakterleriniz 90 level olsada üzerinizde item, stone, elixir olmadığı sürece levelden ibaret kalır. Projemiz emeğe dayalı bir yapıya sahip olduğu için, sizler slotlarda level alırken, aynı zamanda gelişiminizde doğru orantılı olarak tamamlanmaya başlayacaktır. Uzun vadeli Drop system oyun yapısını sevip oynamak istiyorsanız, slotta botta kalmak, level almak için belirli bir süre vakit harcamak sizi sıkmamalıdır. Drop sistem olan bir oyunda level kasmanın aşırı derecede kolay olması oyunun ciddiyetini zayıflatmaktadır.

Drop system oyunların zevki level kasmak, materyal biriktirip basmak ve çaba sarfeden oyuncuların sarfetmeyen oyunculardan bir farkı olmasıdır. Private serverlarının büyük çoğunluğunun çok kısa sürede kapandığını düşünerek, vakit harcamaya korkmakta haklısınız.

Ama Rollet Online sunucu için endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Kendimizi güven konusunda kanıtladığımızı düşünüyoruz.

Rollet Online sunucu 90 capa geçişini tamamladığında, bakım sonlandığında oyunda açık bulunan her karakter 52 Level'e düşürülüp, bütün skilleri sıfırlanıp, 75.000 Skill Point ve karakterlerinde 500k gold ile başlayacaklardır.

Aramıza yeni katılan oyuncularda yukarıda yazılan şartlarda başlayacaklardır. Yani eski oyuncularımız ile yeni oyuncularımız arasında Level, Skill Point ve Gold farkı olmayacaktır. Her oyuncu eşit levelde başlayıp, eşit expi alıp ilerleyen level dönemlerinde 9 Degree materyallere eşit zaman aralıklarında ulaşacaktır.

Eski oyuncularımız ile yeni oyuncularımız arasında Level Skill Point ve Gold problemini tamamen giderilmiş sayıyoruz.

80 Cap Oyun Döneminde Biriktirilen Goldlar

Eski oyuncularımızın kasalarında bulunan goldlar, oyunun dengesi için sorun teşkil etmektedir. Çünkü oyunun yapısında goldla üstünlük kurulabilecek özellikler mevcut. Silkroad'ın kervan sistemi şahane olduğu kadar oyunun gidişatına da şahane zararlar vermektedir. 1 Kervan alınıyor ve sürekli farklı şehre götürülüp satılıyor. O kadar can sıkıcı bir gold kazanma yolu ki malınız var ve bu malı satabilecek müşteriniz her zaman var. Doğal olarak sürekli para kazanıyorsunuz.

Durdurulamaz bir servete erişiyorsunuz. Bu servetinizi yavaşlatmak için Thiefleri oyuna teşvik etmeye çalışıyoruz ancak gece geç saatlerde botla scriptler açılıp, kaçak göçek kervan çekimleri durmak bilmeden devam ediyor. Bu devam edişiniz bizi elinizdeki goldu eritmek için, oyunda eklenen her etkinliğe, her yeniğine goldla ulaşma şartı eklemek zorunda bırakıyor.

Gold kazanıyorsunuz ve bu goldu size harcatabilmek için de yüksek miktarlarla sizi karşı karşıya bırakmak zorunda kalıyoruz. Siz bunu karşılıyorsunuz ancak oyna yeni adapte olmaya çalışan oyuncular bu miktarları servetleri küçük olduğu için karşılamakta güçlük çekiyorlar.

Yeni versiyonda bu şekilde gitmeyi doğru bulmuyoruz. Az gold kazanın, size yetecek kadar kazanın bizde o goldları sizlerden eritmek için ağır yükler getirmek zorunda kalmayalım ve oyuna sonradan katılan oyuncular bu fiyatlar altında ezilmesinler.

Gold enflasyonunun oluşmaması için kervan hususunda aldığımız önlemler var, bunları konunun devamında açıklayacağız.

Bu yazıları okuyorsanız Rollet Online sunucu donma moduna alınmıştır. Yani oyunda hiçbiryerden gold elde edemez durumdasınızdır. Kervan çekimi kapatılmış, yerden normal itemler drop olmuyor, moblardan düşen gold ve materyalleri sadece pot ihtiyaçlarınızı karşılamak için kazanıyorsunuz. Donma modunda servetinizi katlamanızı durduruyoruz.

Elinizde olan bütün goldları Special Npc'sine eklediğimiz Silk Itemleri alarak bitirmelisiniz. 

Silk İtemleri aktarılamaz, ticarete kapalıdır. Yani oyuncular kendi karakterlerinde bunları kullanabilirler. İlgili İtemlerin ticarete karışması, bu itemler ile servet kazanılmasının önü kapatılmıştır. Eski emektarlarımızın levellerini, skill pointlerini ve goldlarını alıyoruz. Buna karşılık ellerinde olan goldları silk iteme çevirip, oyun dönemi boyunca kullanmalarına olanak sağlıyoruz. (Oyunun başından beri Npc'de gold ile satıldığı için 8 Degre Immortal aktarıma açıktır. )

Bu goldların oyundan silinmediği takdirde  yeni oyuncularımızın aşırı derecede goldla ezilmesine neden olacaktır.

Oyundaki goldlar ile alakalı en ideal çözümün bu olacağına karar verdik.

NOT : Alınan bu karardan oyun Donma moduna geçene kadar hiçbir oyuncunun bilgisi olmamıştır.

Oyunda Silinecek Eşyalar ve Güçlendirmeler

Silinecek eşya listemize baktığımızda aslında birçoğu önemsizdir. Eşit mücadeleye odaklandığımız için bunları ortadan kaldırmak istiyoruz ve kullanılması için oyuncularımıza bu duyuruyu okuduklarında zaman tanıyoruz.
Resimdeki materyallerin neredeyse tamamı Potçulardan alınmış normal potlardır. Yalnızca vigorlar bizim kontrolümüzde ve farkında olmadığımız bir görev ile elde edilmeye başlanmıştı. Görevi ilk keşfedenler vigoru kazandığı için göreve müdahale etmemiştik. Bu görev için sürekli yeni karakterler açılıyor ve iş hayatı yoğun olan insanlar bu vigor kasma temposuna yetişemiyor. Oyunda vigor olacak ise bu bizim seçtiğimiz yol ile olmalıdır. Bu yol çalışan, çalışmayan insanı ayırt etmemeli.

Vigor karakterinizi oyunda ölmektan kurtaran önemli bir pot çeşidir. Bu şekilde kazanılmasını ve elde edilmesi zahmetli olduğu için karaborsaya düşmesinden artık rahatsızız.

Oyunun Belli Dönemlerinde (En Yakını 5 Ay) Jewel Box Kırdırma vb Yapılan Etkinliklerden Kazanılan Güçlendirmeler

Bu etkinlikler üzerinden uzun zaman geçti. Muhtemelen oyunda aktif oynayan herkes bunları kullanmıştır. Ama o dönem oyundan ayrılmış, ara vermiş daha sonrasında oyuna dönecek olan oyuncularımızın karakterinde bunların yeni versiyonda kalmasını istemiyoruz. Kullanmanız için zamanınız var.

Yüzükçülerden Alınan Materyaller

Yüzükçü Npc'sinde bir amaca hizmet etmese bile 9 Degre Lucky Powder bulunuyordu. Artık ama olacağını düşünerek, stok yapılabilme ihtimaline karşı silinecekler listesine alınmıştır.

Job İle Alakalı Silinecekler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hydra'yı oyun açılışında biz dahil etmiştik. Ancak sonrasında dengeleri bozduğu için 1 ay önceden duyurup, kullanıma kapatılacağını açıklamıştık. Zaten kullanıma yaklaşık 9 aydır kapalı olan bu pete sahip olan var ise siliyoruz.

Gergedan Job petini, bir etkinlikten kazanılabilecek şekilde getirmiştik. Ama Hydra gibi yine verimsiz bir hamle oldu oyun için. Yeni versiyonda Silk job peti adı altında hiçbir pet getirmeme kararı aldığımız için silinecekler listesine alıyoruz.

Bu peti Donma Modu gereği kullanamadığınız için bakıma kadar elinizde bulunan petleri bildirirseniz kontrol edilip Job Silk Peti miktarlarından silkini hesaplarınıza tanımlayacağız. Oyunda az miktarda bulunuyor ama mide bulandırmasını istemiyoruz.

Şampiyon meslek kıyafetlerini oyunun bir döneminde kullandık. Ancak daha sonrasında gelen yeni suit, buff ve skill sistemi nedeniyle bu suitler güçsüz kalacakları için Npc'den aldığınız fiyata geri satabileceğinizi yaklaşık 6 ay önceki bakım duyurumuzda sizlere duyurmuştuk. Yeni versiyonda şampiyon mesleklerin Npc'lere satış fiyatı 1 gold olacaktır.

Yeni versiyona girildiğinde bütün açık olan kervan petleri kapanacak ve içerisinde olan kervan malları dökülüp kaybolacaktır.

Special Npc'sinde Satılan Güçlendirmeler

Donma modunda silinmeden aldığınız fiyata satabileceğiniz güçlendirmeler ;

Erken oyunda savaş çıktığında bu güçlendirmeler ile yeni oyuncuların karşısına çıkmanızı doğru bulmuyoruz. Oyüzden aldığınız fiyata geri satarak goldunuzu telafi edebilirsiniz.

İlgili item kullanıldığında 10 Dakika boynca stone tutma oranınızı artırmaktadır. Bu item silinmeyecektir, ancak oyunun erken dönemlerinde kullanıma kapalı olacaktır. Oyunun orta dönemlerinde bütün oyuncularımız sahip olduklarında kullanıma açacağız ve herkes aynı anda kullanabilecektir.

Pandora Box ve Monster Summon Scrollar'ın Expinize katkısı yüksek olacağı ve eşitsizlik doğuracağı için oyundan kaldırıyoruz. Bunlar yerine herkesin daha adil elde edebileceği exp takviyemizi anlatacağız.

Uniguelerden elde edilen ödül Box'larının içeriği değişeceği için yeni versiyon bakımına kadar kullanmanız içlerindeki ödülleri almanız gerekmektedir.

Oyunda Hiçbir İşe Yaramayan Ödül Kazandırmayan Görev İtemleri

80 Cap versiyonunda bunlar ile 10 Degre Roc Stone alınıyordu. Şuanda işlevsizler bu yüzden oyundan siliyoruz. Yeni versiyonda işlevleri olacaktır.

Oyunda unutulmuş bir görevden 10 Degre Roc Stoneler zorda olsa kazanılıyordu. 10 Degre olduğu için işlevi yoktu. İşlevi olacağı zamanda daha farklı yenilikler ile getirme ihtimalimiz olduğu için oyundan hiçbir işe yaramıyorken siliyoruz.

Roc'dan elde edilen özel bir boxtu. İçerisinden 8 Degre Roc stoneler çıkmaktaydı. Bekletmenizin bir anlamı yok. Roc stonelerin kazanıldığı sistemi tamamen değiştiriyoruz. Şuanda sadece 1 oyuncuda mevcut. Yeni versiyon tarihine kadar kullanılması gerekmektedir.

HONOR RANK

Honor Rank sıfırlanıyor. Honor'u 90 cap döneminde bir süre boyunca kapalı duruma getiriyoruz. Honor Rank'ı yeni oyuncuların geride kalmayacağı ve belirli periyotlarda sıfırlanacağı düzenlemeler ile oyunun ilerleyen safhalarında getirip detaylarını sizlere açıklayacağız.

Erken oyun dönemini kolay atlatabilmeniz için başlangıçta sizleri destekliyoruz.

Erken oyun döneminde sizleri zorlamayı gereksiz buluyoruz. 1-7 Degre Seal Of Sun itemlerinizi Npc'lerden 1 Gold'a satın alabilirsiniz.

Zengin Satıcı'dan alacağınız materyaller ile Savaşlarınızda daha üstün, Alchemyde daha şanslı, 9 Degre Sun Silah görevinizi tamamlamaya emin adımlarla gidebilirsiniz.

Stack ayarlarında sürekli harcayacağınız materyalleri yüksek, biriktireceğiniz materyalleri orta seviyede tutmak istiyoruz.

Rollet Online 90 Cap versiyonunda silahlar hariç diğer sox itemler sadece Drop yolu ile elde edilir.

8 ve 9 Degre Sox Weaponlar için özel görevler mevcuttur. Bu görev bilgilerine konunun devamından ulaşabilirsiniz.

Katlettiğiniz her Unique'den ödül kazanmaya devam, Rollet'in en önemli özelliklerinden biri oyunda vakit harcayarak gelişiminize sürekli devam edebilmenizdir.

Grab Petlerini her ay düzenli olarak Item Mall'da değiştirmeye özen göstereceğiz.

Silk Scroll ticaretinizin güvenli olması, çalışan insanların geride kalmışlıklarını silk ile kapatabilmesi ve Gold-Silk ticaretinin dönebilmesi için en önemli materyal. Silk Scroll'un oyunda var olmasını destekliyoruz.

Rollet Online'da Stall karakteri açmanıza gerek yoktur.

Burada Konsinye ürün pazarlarken sizden KOMİSYON almaz.

Ürün sattığınızda KOMİSYON almaz. Ürünü kaç golda satarsanız sistem size paranızı kesintisiz ödeyecektir. Konsinye oyuncuların ticaretini kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir özelliktir. Konsinyede vergi olmasını desteklemiyoruz.

Challange : Sunucumuzda Oyunun Thiefleri aktiftir. Hunter oyuncularımız oyun thieflerini lureyle bir araya toplayıp, toplu kesim yapabilirler.
                                    Scream : Düşmanlarınızın ilk yıkmak isteyeceği oyuncular sizler olacaksınız. Anlık hasara direnebilmeniz için atağınızdan feragat edip, HP oranınızı artırabilirsiniz.

Guard Absorption : Korumakla yükümlü olduğunuz trader arkadaşlarınızı, baskın anında bufflayıp defanslarını yükseltebilirsiniz.

Get Out : Saldırıya uğradığınız esnada rakiplerinizi etrafınızda savurup, Hunter arkadaşlarınıza destek olabilirsiniz.

Run : İşler planladığınız gibi gitmediyse ölmeden hızlıca kaçın. Önce yaşa sonra savaş !
  Last Chance : Rakipleriniz zerklemiş ve siz Jobda zerk sürenizi doldurmadıysanız hasar yansıtarak onları gafil avlamak son şansınızdır.

Dead Silence : 2 Mesleğe karşı savaş veriyorsunuz. Endişelenmeyin, koordineli bir şekilde görünmez olarak gizlice gidin işlerini bitirin !

Dead Dull : Rakipleriniz birbirinden ayrılmıyorsa bu tam size göre, onları rahatsız edin,  paniğe kapılanlar av olacaktır.
                                                                  Last Breath : Derin bir nefes alıp, gücünüzün doruklarına ulaşın.

Jangan - Downhang - Hotan şehirleri arasında ticaret kervanları mal taşıyabilir. Special kervan saatleri ve Npc'leri kapalıdır.

Rollet Online sunucusunda 7/24 kervan çekimi olmamaktadır. Yeni oyun düzeninde Kervan çekimleri belirli saatlerde açılıp, kapanmaktadır.

Taşıyabileceğiniz mal kapasitesi levelinizle orantılı bir şekilde artış gösterecektir.

Bu başlık altında görevleri aklınızı karıştırmadan anlatmaya çalışacağız.

Yeni gelen etkinliklerin oynanışı ne kadar iyi olursa olsun bir süre sonra oyuncularımızı cezbetmediğini gözlemledik. İnsanlar doğal olarak karakterini güçlendirecek birşeyler elde etmek istiyorlar. Etkinliklerden kazanılan silk bir süre sonra cazibesini kaybediyor. 90 Cap versiyonunda bunun yaşanmaması için şimdilik bazı etkinliklere görevler eklemeyi tercih ettik. Etkinlik görevlerini zamanla geliştireceğiz. Görev eklenebilen her etkinliğe uygun altyapıyı hazırlayıp, hem eventin oynanış zevkini almanızı hemde ödüllerin sizi tatmin etmesini istiyoruz.
Versiyona geçiş tamamlandığında yapabileceğiniz ilk Etkinlik Görevi ;

1- Günlük Exp&Skill Experience Takviyesi Al

Bu görevdeki amacımız değerini kaybetmiş olan Capture The Flag etkinliğinin tercih edilen bir etkinlik olmasını sağlamak. Görevdeki amacımız içerideki event yaratıklarından en az 2 tanesini öldürmektir. 2 Tane event yaratığı öldüren herkes görevini tamamlamış ve 4 saatlik %10 Exp&Skill takviyesini almaya hak kazanacaktır. Görev günde 1 kere yapılabilir. Günlük Exp takviyesi  24 saatte 1 kere kullanılabilir. Oyunun bir
döneminden sonra Exp takviyesine ihtiyacınızın kalmayacağını ve etkinliğin yeniden değerini kaybedeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle CTF etkinliğinden aldığınız her öldürme için kupa ve kazanan takım olduğunuz için ayrıca kupa kazanacaksınız.

CTF ÖDÜL AĞACI

Ödül ağacını sık sık güncelleyeceğiz ve daha önemli materyalleri kazanma yolunu açacağız. Oyunun erken evresinde biraz gözlemlemek istediğimiz için burayı şuanlık böyle sizlere sunuyoruz.

2- Shambala Event Görevi

Shambala Key event, anahtar düşürüp çıktığınız her odada farklı anahtarlar çıkarmanızı gerektiren ve Final odaya ulaştığınızda sizi ödül Uniquesi ile karşı karşıya bırakan özgün bir etkinliktir.

Bu event süresince her katta farklı yaratıklar kesip anahtar düşürmeye çalışıyorsunuz. Shambala Event Görevinde her odadaki yaratıklardan 50 adet öldürmenizi istiyoruz. Görevi bitirdiğinizde ;

4 elementten 5'er adet Görev Yöneticisi Almira'dan kazanıyorsunuz. Etkinlik takvimlerini daha belirlemediğimiz için bu ödül 5 değil, 15 olur, 10 olur, sayılara aldırmayalım. Eventte her çıktığınız katta 50'şer yaratık kestiğinizi ve final odaya gidemediğinizi düşünelim. Elementleri kazanırsınız ancak bu elementleri işleyecek materyali final odasındaki BOSS'u keserseniz kazanabilirsiniz. 1 Event kazanamadınız, 3 event kazanamadınız önemli değil. Siz elementlerinizi biriktirmeye odaklanın. Final odasında BOSS'u kesen 3 oyuncuya ;

Sabakuns Tablet Item Chestlerine gönderilecektir. Biriktirdiğiniz elementler ile Sabakuns Tableti - Sabakuns Elixire dönüştürdükten sonra devilinize + basabilirsiniz. Devilinize + ekleme limitiniz başlangıç olarak +2'dir. Bunu kademeli olarak ilerleyen oyun dönemlerinde yükseltmeyi düşünebiliriz. Bunu anketede sunabiliriz. Devile + basma hususunu silke veya golda bağlamayı etik bulmuyoruz. Ama gözlerde devillerde + aramıyor değil. Bu yöntemin adil olduğunu düşünüyoruz. Bazı eventlerde şanslı olan, Bazı eventlerde iyi olan kazansın.

3- Petra Event Görevi

Petra event oynanışını aşağıda ilgili bölümde anlatacağız. Burada eventin ödüllerinden bahsedelim. Petra eventinde amaç takım halinde 3 turu atlayıp finalde Merikh'i öldürmektir.  Merikh'den 2 adet görev torbası toplayan oyuncularımıza ;

Görev Yöneticisi Almira 1 Adet şans dozu yüksek Lucky verecektir. Oyun içerisine Alchemy'yi etkileyen şans iksirlerini eklemeyi çoğu zaman uygun görmedik. Bunu ekleme amacımız bazı oyuncularımızın çok kötü derecede şanssız olması ve basmak istedikleri artıya bir türlü ulaşamamasıdır. Bu ulaşılamamazlıkta oyuncuların Komplo Teorileri kurmaları ( Gm karakterimi kitledi, gm rateleri kapattı, belirli saatlerde açılıyor bu rateler) gibi gibi örnekler bizleri hem üzüp hem strese sokmaktadır. Çünkü Vsro altyapısında bu teorileri bizler gerçekleştiremeyiz. Bazı oyuncularımızın şansı yaver gitmiyor. Şanssızlıklarına bir tutam şans ekliyoruz.

80 Cap oyun döneminde Sun Silah Drop ratelerinin zor olması, oyunda az bulunması genel anlamda herkesi bunalttığı için, o dönem 8 Degre Sun silahlar için görev serileri getirmiştik. Sizler tarafından  beğenilmişti. Oyunun en ihtişamlı silahına ulaşmayı bu kez şansa bırakmayacağız. Bazı dönemlerde neden FGW getirmediğimiz ile alakalı sık sık sorular alıyoruz. Bu bölümde neden getirmediğimiz ile alakalı bilgi vermek istiyoruz.

Rollet Online sunucularında  FGW (Yani 8 kart topla, koleksiyon tamamlansın silahını al) düzenine başvurmayacağız. Bu düzen adil değil. Çok bilgisayarı olan daha çok koleksiyon topluyor. Parası olan piyasadan koleksiyonları toplamaya başlıyor. Hoş karşılamadığımız farklılıklar meydana geliyor.  Oyunun kendisinden bir silah alınacak ise bu yolda verilen mücadele satılmamalı ve devredilmemelidir. Bu şekilde olursa herkesin gelişimi birbirine yakın gidebilir. FGW koleksiyon toplama düzeni içerisinde türlü türlü suistimaller bulundurduğu ve Pay2wini herkese ağır yaşattığı için sunucularımızda görev düzenine devam edeceğiz.

8 Degre Sun Silah Görevi
Görevin açıklamalarında bütün detaylar çok anlaşılır bir şekilde yazıyor. Bu görevde sizden önce 2 görev yapılmanız isteniyor. 2 görevdede toplama görevleri mevcut, hangi moblardan toplamanızı istiyorsa görev topluyorsunuz ve Haydut Ishak Npc'sine gidiyorsunuz. Önce 2. görevi teslim ediyorsunuz, sonrasnda 1 görevi teslim ediyorsunuz. Ardından 3. görev açılıyor onu alıyorsunuz, yapıyorsunuz, teslim ediyorsunuz istediğiniz 1 Adet 8 Degre Sun Weaponu alıyorsunuz. Oyunda girdiğinizde çok basit anlaşılır olduğunu göreceksiniz. (8 Degre Sun Silah Görev Dropları %60 oranında artırıldı.)

9 Degre Sun Silah Görevi
FGW - Dungeon düzenini burada görev yapılarak ilerlenecekse destekliyoruz. Sizler için yeni bir FGW oluşturduk. Dağ bayır gezmenizi gerektirmeyecek dar bir yerde sırası ile çıkan Mobları ve Unigueleri keserek görevinizi başınız ağrımadan, yoğun çalışsanız bile devam edebileceğiniz şekilde hazırladık. 80 Capta yorulduk kabul ediyorum. 90 Capta daha az yorulup, stresten daha uzak, eğlenmeye daha yakın bir oyun serüvenine evriltmeye çalışıyoruz  Rollet'i. Hazırladığımız FGW 2* ve 4* olarak 2 seçenekten oluşmaktadır. Ekibiniz var ise ekibiniz ile girebilir daha zorlu bir FGW ile karşılaşıp daha çok görev itemi kazanma şansınız olduğu gibi, Ekip olarak girilen Dungeonlarda Unıqueler'den 50 Farklı Random Character İcon'u drop olacaktır. 1 tane icon düşürdünüz, kullandınız, beğendiniz, 2 gün sonra 1 tane daha düşürdünüz, onu ister satarsınız, ister kullanır daha güzel bir icon gelir düşüncesinde denemek istersiniz tercihi size bırakıyoruz. Maxiguard'ın Vsro'ya kazandırdığı Character İcon özelliğini 90 Cap için kullanacağız.

2* FGW yi tercih ederseniz buradan Random Character İcon'u drop olmayacaktır. Ve bu dünyada yanınıza yardımcı bir arkadaşınızı çağıramazsınız. İçeride tek başınasınız.

Rollet nline'ın en zor görevi olan Unigue görev serilerinin üzerinde şimdilik değişiklik yapmıyoruz. İlgili görev bitirdikçe yeni görevler açılan zorlu bir görevdir. Görevi bitirip Büyücü Evola size özel bir rütbe ve oyunda sadece buradan elde edebileceğiniz Defansif anlamda güçlü pet verir. Görevlerin detayları görev açıklamarında anlaşılır biçimde yazmaktadır.

Survival Event hepimizin bildiği içeride savaşılan, ilk 3'ün silk ödülü kazandığı savaş üzerine kurulu eski ama bir okadarda yokluğu hissedilen eventlerin başında geliyor.

Last Man Standing içeride ölmeden dayanabilen son oyuncunun silk ödülü kazandığı, göze çok batmadan savaşılması gereken dar bir arenadır.

Drunk Event (Türkçe Adıyla Sarhoş Eventi) içeride 2 tane Asayiş Berkemalimiz var. Event başladığında gözüne kimi kestirirse uzaktan sırayla oklamaya başlar. Karakteriniz tıkladığınız yere değil belirsiz yönlere gider. Sağa tıklarsınız ortaya, ortaya tıklarsınız sola gider. Sarhoşluk birazda buradan geliyor. Bazen Asayiş Berkemaller yanınızdan geçer ama size saldırmaz gider en ücra köşedeki oyuncuya ok atar. Keyifli kahkaha dolu bir eventtir. Sevilir.

Maze eventi labirent eventidir. İçeride karakterleriniz yürüyemez. Sadece Force bölümünden (Her build Mastery farketmeksizin açabilir ) hızlı ilerleme skilleri ile ilerlenebilir.  Belirsiz rastgele biryerde eventin ödülü drop olur şans eseri bulan hangi oyuncu ise yerden alır ve event sonlanır. Eventi kazanan oyuncu oyuna duyrulur.

Oyuncuların birbirini sırtından vurarak oynaması gereken event de rastgele alınan killere ödül dağıtan stabil işleyen bir eventtir. Brutal eventinin özelliği attack yaptığınız her an canınızın yüzdelik olarak azalmasıdır. Yani birine hasar vuruyorsanız aynı zamanda da oyun size gerçek hasar yansıtıyor. Oyunun gerçek hasar yansıttığı noktada arkanızdan bir glavye yediğiniz an doğal olarak ölüyorsunuz. Burada aldığınız kil miktarının önemi yoktur. Oyun Rastgele alınan killere 50 silk 50 silk ödül dağıtır.

Shambala anahtar eventi 3 katın, her katındaki moblarından şans eseri anahtar drop ederek bir üst kata çıktığınız şansa odaklı işleten karakter gücünün öneminin olmadığı bir eventtir. Her anahtar drop ettiğnizde diğer kata geçebileceğiniz haritada DOOR yazan yere gidip ışınlanmalısınız.

Her anahtar drop edildiğinde sistem bunu içeridekilere duyuracak, bir üst kata geçen oyuncuları anlık olarak herkese gösterecektir. Final odasına 3 oyuncu gidebilir. Her katın oyuncu limiti vardır. Örnek veriyorum 1. kattan 2. kata girebilecek oyuncu sayısı limiti 20 ise, 20 oyuncu 2. kata çıkmayı başardıysa 1. kattaki herkes eventten men edilerek dışarıya gönderiir.

Eventin sonunda final odasında 3 Adet Launatune Uniquesi bulunmaktadır. Unigueyi her kesen oyuncu Oyuna duyurularak, şehre gönderilir. Ödüller karakterinizin Item Chestine anlık olarak gönderilir. Bu eventte 1 Adet Togui Kağıdı kazanırsınız. Kazandığınız Togui kağıdı ile ekibinizden 8 arkadaşınızı götürüp içerideki ödül havuzundan şans eseri drop olanları kazanabilirsiniz.

Petra takım eventi 4 adet farklı takıma oyuncuların dağıtılıp, içeride birbirlerini öldürdükleri ve aynı zamanda Merikh'i kesmeye çalıştıkları keyifli bir eventtir.

Bu eventte aldığınız her kill'de takımınıza 1 puan kazandırırsınız. Event toplamda 3 Round'dan oluşmaktadır. Unigueyi kesen takım kesin olarak bir üst tura çıkmaya hak kazanır. Geriye kalan takımlar, aldıkları kill sayısı sıralamasına göre en az kili alan takım eventten dışarıya gönderilir.

Bu eventte her Round başında takımlar yeniden karma yapılır. 1 Round'da güçlü takıma denk geldiyseniz, 2. Round'da güçsüz takıma denk gelebilirsiniz. Her Round başlangıcında, takımların bir önceki Round'da aldığı puanlar sıfırlanır ve mücadele yine 0-0-0-0 dan başlar. Bu eventte kazanan takım olur. Yani kazanan takımdaki her oyuncuya ayrı ayrı ödül tanımlanır.

Muhan Raid Event sunucumuza yeni dahil olacak bir eventtir. Burada amaç Muhan şehrindeki toverı yıkmaktır. Muhan şehrinde özel olarak ayarlanılan oyunun askerleri bulunmaktadır. Buradaki askerler birbirlerine heal basan, koruyan, sizi ittiren, rahatsız eden belirli bir seviyeye kadar sizi zorlayacak niteliktedir. Event takım halinde değil, oyun halinde yapılır. Bütün oyuncular Muhan şehrini basmalı ve toverı yıkmalıdırlar. Toverı yıkan oyuncu " Sabakuns Tablet" kazanır.

Muhan Raid Eventinde etkinlik görevi mevcuttur. İçerideki askerlerden istenildiği kadar öldürürseniz, Görev yöneticisi Almira Sabakuns Tableti kazanırsanız, bunu dönüştürmeniz için gerekli olan elementlerden 5'er adet size teslim edecektir. Toverı siz yıkmasanız bile askerleri kesme görevini tamamlarsanız elementlerinizi daima Almira'dan alıp biriktirebileceğinizi unutmayın.

Pvp Match Arena 2vs2 Eventi Beta aşamasında olan bir eventtir. 1 Kere gerçekleştirme imkanımız olduktan sonra OVH veri merkezinde çıkan yangın nedeniyle tekrardan gerçekleştiremedik. Burada oyun otomatik olarak pvp alanlarına sizi alıp aynı anda karşılaştırmaktadır.

Ölen oyuncu 5 saniye içerisinde yerden kalkmalıdır. Aksi takdirde dc alıp eventten men edilir. Yerden 5 saniye içerisinde kalkarsanız sistem sizi izleyici bölümüne alacak ve kurallara uygun davranmayıp dc yiyen oyuncular olursa, bu oyuncuların yerine sizleri alacaktır.

Pvp Arena Match 2vs2 eventi şuanda 32 kişinin oyun tarafından belirlenip arenalara alındığı Rollet'in krallarının belirleneceği, seyir zevkide, oynama zevkide yüksek bir eventtir.  Evente alınmasanız bile üzülmeyin dc yiyen olur ise, kurallara uymayıp sistem tarafından atılan olur ise o boşluğu doldurmak için sistem izleyicilerden Random olarak aldığı için sizide alabilir. Eventin sonuna kadar izlemeniz tetikte durmanız tavisyelerimiz arasındadır. Eventin kazananı 1 hafta sürecek özel bir güçlendirme ve effect kazanmaktadır.

Turnuva Odası 3vs3 - 4vs4  Manuel olarak bizim tarafımızdan yapılan turnuvaların alanıdır.  Burada belli başlı kuralların haricinde kural yoktur. Oyuncu kaçabilir, çember çizebilir, her türlü stratejiyi uygulayabilir. Çok farklı stratejiler izledik bu eventi yönetmesi her ne kadar zor olsa da bittikten sonra kayıttan izlemenin keyifli olduğunu inkar edemeyiz.

Her Pazar Fortress War'dan Sonra Saat 22:45'de Taklamakan Arena'ya 4 Str - 4 Int Unigue Dairesel Biçimde Spawn Olmaktadır. Eventte Unigueleri kesen oyuncuların ödülleri eventten 24 saat sonra ödülleri hesaplarına tanımlanır. Silk Ödülü en düşük 200 silk olmakla birlikte, her hafta kazananlara değişik efectler gönderilir.

Medusa STR ve Int olarak ayrı değildir. Pyhsical ve Magical Defansları 2 buildinde mücadele edebileceği şekilde düzenlenmiştir. Medusa 90 cap'ta Orjinal haliyle olacaktır. Orjinal Medusa'ya gitmemiş oyuncularımızın öncesinde internetten videolarını izlemeleri tavsiye edilir. Medusa gidiş kapılarındaki Uniguelerin HP'leri yüksek değildir.

Rollet Online'da Roc orjinal olarak çalışmaktadır. Roc'un kapıları açıldığında önce bölgenin muhafızlarını öldürmelisiniz. Muhafızları öldürmeyi oyun başarırsa 10 dakika sonra Roc orjinal İntrosu ile birlikte sizlerle savaşmaya gelecektir. Roc'dan Roc Stoneleri elde edebileceğiniz Görev İtemleri Drop olmaktadır.

Roc'u katleden oyuncu 6 gün boyunca Roc Laneti adı altında özel bir effect ve güçlendirme kazanır.

Chamber of Vicious Shadows dünyasında 9 Degre Sun Silah görevlerinizi yapabilirsiniz.

Dungeon Ekip halinde (1-8) ya da solo halinde (1 Kişiyle) yapılabilir. Ekip halinde gidilen Dungeon zor olmakla birlikte içeriden daha çok görev itemi ve Random Character İcon Drop olmaktadır. Solo gidilen Dungeonda Character İconu drop olmayacaktır. Solo Dungeon iş hayatı yoğun olan, bir ekiple oynamak istemeyen, erken oyunda kimseyle samimiyet kurmamış olabilecek oyuncularımız için hazırlandı.

İçeride 8 Tur Unigue - 8 Tur Özel güçlü yaratıklar spawn olmaktadır. Her turda oyun sizi o turun bittiği ile alakalı bilgilendirecektir.

Capture The Flag etkinliğinden Günlük Exp&Skill takviyesi alınabilmesi ile birlikte, içeride kazanacağınız kupaları kırdırarak çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

Oyunda Roc bölgesine aşırı yığılma, ks olması ihtimaline karşı Jangan Cave'nin 1. katı 90 cap döneminde açık tutacağız.

Jangan Fortress War'da 1.5 yıl savaş verildi. 90 Cap döneminde savaşları  Hotan Fortress War'a yönlendiriyoruz.

Hotan Fortess War Sahibi guıid oyunun hiçbiryerinde vergi ödememekle birlikte kale üretimlerinde, Immortal, Astral , Binek Peti , ve Lizard Pet üretimi yapabilir.

Immortal ve Astral üretimi 12 saatte 1 Adet olarak ayarlıdır. Yani haftada kale sahibi guild 14 Adet İmmortal ya da Astral üretebilir.

Thief - Trader - Hunter meslek sahipleri Job Cave Uniguelerine gitmek istedikleri zaman Temple Priest ile konuşup gidebilirler.

Ödül ağaçları aşağıda belirtilen şekildedir. Silk Scrollar 4x - 5x adet oranlarında drop olmaktadır.

Togu Village Giriş kağıdı yalnızca Shambala Key Eventini kazanan 3 oyuncunun İtem Chesti'ne gönderilir. Togui Village dünyasında savaşlarda sizleri dakikalık öne geçirecek özel scrollar drop olmaktadır.

Örneğin Tek Kullanımlık %100 can doldurma vb. %100 can dolduran potion üst üste kullanılamaz. 1 saatte ancak 1 kere kullanılabilir.

Togui dünyasında bulunan yaratıkların can oranları yüksek olduğu için 1 Party (8 kişi) gidilmesi tavsiye edilir.

Ödüllerin çeşitliliği ve miktarları rastgele olarak drop olur. Silk Scroll'dan örnek vermek gerekirse, birkere gittiğinizde 8 Adet 50 Silk Scroll düşüyor ise başka sefer gittiğinizde 3 adet düşebilir. Bir ödülden az düşüyorsa diğer ödüllerden daha çok drop oluyordur. Ödüllerin çeşitlilği rastgele olarak ayarlıdır.