Rollet Online

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Sunucu İçerisinde Farklı Sunucuların Reklamlarını Yapan Oyuncular  (Okunma sayısı 769 defa)

Rollet
  • Yönetici
  • Acemi Üye
  • *****
  • İleti: 78
    • Profili Görüntüle
Herkese hayırlı sabahlar. Bu duyuruyu yayınlamak zorunda kaldığımız için üzgünüz. Ama rahatsızlık duyduğumuz bir husus var. Herkesin bundan bilgi sahibi olması, bilinçlenmesi için bu duyuruyu yayınlıyoruz biz hiç kimseyi teşir etmek istemiyoruz ve etmeyeceğiz. Ama bizleri yalana, iftiraya maruz bırakan insanlara karşı, yaptıklarının yalan, yanlış, iftira olduğunu topluluğumuza açıklamaya hakkımız var.

Geçtiğimiz günlerde sunucularımızdan 1 oyuncu süresiz olarak uzaklaştırıldı. Bunun nedeni sunucu içerisinde, farklı bir sunucunun reklamını yapmasıdır. Özel mesaj ile insanlara Rollet'i herkes bırakıyor (böyle birşey yok, kimsenin sunucuyu bıraktığıda yok, sunucuda yeni olan oyunculardan 5-6 kişilik geçişlerdir), burası bitiyor gelin x serverına orada oynayın, şöyledir böyledir vesaire

Bu sebepten dolayı biz arkadaşımızı sunucunun dışarısına almışız. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Bunu hiç kimse savunamaz. Rollet benim evladım gibidir, Rollet'e zarar vermeye çalışan kim olursa olsun sunucu ile bağını herzaman kesmişimdir, keserim.

Şahsımıza yeri geldiğinde çok ağır hakaretler eden oyuncuları banlıyoruz ama bunlar yönetim - oyuncu ilişkileri açısından şahsi meseledir, bize insanın yazması gerektiği gibi yazdıkları takdirde biz şahsi odaklı meseleleri sorun haline getirmiyoruz ve kullanıcıların banlarını açıyoruz. Fakat Rollet'e odaklı bir saldırı olursa, bu şahsi bir meseleden daha ötedir benim için bunu konuşarak çözemeyiz.

Bu kusurdan banlanan arkadaşınız hakkında bilgi almak istediğiniz zaman, banlanan hesap sahibi siz değilseniz bilgi vermek zorunda kesinlikle değiliz çoğu zamanda vermeyiz, her insanın aklı vardır fikri vardır bunu kullanmasını bekleriz. Son günlerde üzerimize kasıtlı olarak oynanmaya çalışıldığı, yaptığımız her eylem içerisine yalanlar doldurulup Discord ortamlarında konuşulduğu için, aklını fikrini kullanabilen insanların bile zihinleri bulanıyor olabilir. Ama bu hususta biz tatsızlık çıkmasın diye bilgi verdik bu arada bunları yazışmalarda göreceksiniz.

Resimde bize yazan arkadaşımız, okuma yazmayı bilen her insan görecektir ki, arkadaşının neden banlandığını sorduğu için sunucudan uzaklaştırılmamıştır.

Bu sunucuda oynayıp, bu sunucuda tatsızlık çıkaran, farklı bir sunucuya oyuncu çekmeye çalışan arkadaşını bize karşı 'ama o özel chatle yapmış, hani özel chate karışmıyordunuz, herzaman bir yolu bulunur' yazıp bu davranışı savunup, toxicleşmeye başlaması neticesinde banlanmıştır.


Dünya üzerinde yaşayan hiçbir medeniyet, hiçbir uygarlık, hiçbir vicdani yaklaşım, yediği kaba pisleyenleri, yol yürüdüğü insanları sırtından bıçaklamaya çalışanları hoş karşılamaz. Bizde hoş karşılamayız.

Biz yanlış kararlar alabiliriz, sizin gibi insanız. Özür dilemenin erdemi yetiştirilişimizde bize aşılanmıştır. Karşımızdaki 15 yaşında bir insanda olsa özür dileriz, 60 yaşında bir vatandaşta olsa özür dileriz. Özrün yaşı, gururu olmaz.

Örneğin, Discord sunucumuzda #artniyetli trader bölümünde @okanalp59 isimli vatandaşı artniyetli trader olarak işaretleyip, hesaplarını bizimle iletişime geçene kadar kapatmışız. Arkadaşımıza bir savunma yapma hakkı vermişiz. Arkadaşımızda savunmasını yapmış, biz haksız olduğumuzu, hatalı olduğumuzu kabul edip kendisinden özür dilemişiz. Hata bizdeyse özürde sınır yok, düzeltmekte sınır yok, tüm imkanlarımızı seferber edebiliriz.

Tüketici istediği her ürünü almakta özgürdür. Kaliteli malıda alabilir, en kalitesiz malıda alabilir bunu hiç kimse sorgulayamaz, bizde sorgulamayız ve bugüne kadar asla sorgulamadık. Yani ben falancı oyunda oynuyorum diye Rollet beni banladı diyen vatandaşın aklıyla zoru vardır. Bu Discordda herkes farklı sunuculara gider gelir, birdaha gider birdaha gelir, biz kimseye neden gittiniz, neden bizi bıraktınız demeyiz, diyemeyiz. Bu insanların hesaplarını banlayamayız böyle bir hakkımız yok bunu asla yapmayız.

Ama siz tüketici olarak en kaltesiz malı alıp, kalitenin tanımı olan markanın üretim tesisine gidip, bunu almayın benim aldığım kalitesiz, leş ürünü alın derseniz o tesisten 2-3 dişinizi kaybederek atılabilirsiniz. Bu sebepten dişleri alınan arkadaşınızı savunmaya gitseniz 2-3 dişte sizden alınabilir. İnsanların yaşadığı uygarlıklarda bu davranışların karşılığı her zaman kaba kuvvet olmuştur, atalarımız yediği kaba pisleyeni, sırtından bıçaklayanı hoş karşılamamış, namert demiş, bu nesilde bizler yaşıyorsak bizlere asırlar sonra bile bu aşılanmışsa bu davranış demekki insana yakışmayan, desteklenmemesi gereken bir davranıştır.

Bunu Rollet içerisinde yaparsanız, burası sanal ortam tabiki insan gibi atılırsınız, kimseye hakaret etmeyiz, kimseyi küçümsemeyiz, kimseye kötü davranmayız. Bu insanın davranışları Rollet'e zarar veriyor, bizi sırtımızdan vurmaya çalışıyor deyip %100 haklılık payımızla oyuncuyu sunucularımızdan uzaklaştırırız.

Bu kusurdan banlanan hiçbir oyuncu bize bu kusuru yapan insanı savunamaz. Soru sorabilir, ama savunamaz. Bu görüşü savunmak demek, namert olmak demektir. Onunla aynı düşünceleri paylaşmak demektir. Bu namertliği yapabilecek potansiyelde bir insansınız demektir. Doğal olarak sizide sunucu dışına almak zorunda kalırız.

Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır burada oynayan insanlar var. İnsanın 5 günlüğü 4 yıllığı meselesinde değiliz akıllı düşünen herkes söylemek istediğimizi anlar, 20 günlük insanların yalan sözlerine inanıp, bizden hesap sormaya kalkıp, bizim gönlümüze yara açmayın.

Bize yazdıysanız, biz oyuncunun kusurunu size söylüyorsak, kabul edilemeyecek bir davranışsa siz isyanda çıkarsanız, lale devrinide başlatmaya çalışsanız bu kusurun hesabı açılmaz. Bunu en çok sizler biliyorsunuz. Rollet'in içerisinde, sizin paralarınıza göz diken, aldığı paranın hakkını vermeyen, sizi sadece paradan ibaret gören oyunların reklamını yapıp burada oynayamazsınız ve bu davranışı savunamazsınız.

Buradaki mesele hiçbir zaman para olmadı, olamaz, para olsaydı en az Rollet Season 4'ü oynamamız gerekiyordu. Bu oyunda bazı zamanlar 15 kişi vardı, bazı zamanlar 3000 kişi vardı, öyle günler geldi 3 ay OVH yangınından dolayı sunucu kapalı kaldı birdaha açmaz devam ettirmez dediklerinde sizler bizi kolladınız bizde vefanıza karşılık verdik sunucuyu devam ettirdik, yükselişli günlerine geri döndürdük, 3 ay sonra devam eden 1 tane Private sunucu yok buraya haksızlık yapmayın, 3 günlük zevklerinizi alın sorun yok, ama 3 günlük zevkler için Rollet'i sırtından vuracak davranışlarda bulunmayın, bulunan insanları bize savunmayın.

Benzer hususlarda tekrardan buna benzer duyurular yapılmayacaktır. Bu günden sonra Rollet'in adına Discord ortamlarında söylenen her kötü söz, her değişik değişik suçlamalar bilin ki yalandır, iftiradır. Bizim hayat felsefemizdir, 'Yalan 1 yıl koşar doğru onu bir anda geçer.' Biz doğruyuz yalanı her zaman geçeriz. Yorulsakta geçeriz, ama bizi 3 günlük zevkler için kırmayın, yormayın isteriz. Rollet içerisinde yer alan herkese teşekkür ederiz, almayana da teşekkür ederiz, bununla alakalı bir problemimiz yok. Ama namertlik yapanı sizin çok iyi arkadaşınız diye görmezden gelemeyiz, teşekkür edemeyiz. Duyurumuz tüm oyuncularımıza insani olarak son ricamızdır. Şahsımıza yakıştırılan her türlü iftirayı, yalanı sunucu içerisinde kargaşa çıkarmaya çalışmak olarak algılayıp, gerekeni yapacağız.